Rafał Nykiel

rafal_nykielJestem licencjonowanym trenerem coachingu ICC (International Coaching Community), a z wykształcenia socjologiem.

Moje doświadczenia w biznesie to wieloletnia praca w kilku firmach na różnych stanowiskach. Dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu, a także wiele specjalistycznych szkoleń kierunkowych. Jako trener i konsultant pracuję od 1998 roku prowadząc szkolenia, coachingi, warsztaty, wykłady, oraz różnego rodzaju konsultacje. Posiadam także certyfikaty Master of Art of NLP i International Coach ICC. Ukończyłem także szkolenie Master Coach, prowadzone przez Josepha O’Connora.

Uważam coaching za jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod rozwoju potencjału jednostek i zespołów pracowniczych. W mojej pracy największą uwagę przywiązuję do efektywności. Korzystam ze wszelkich znanych i dostępnych mi metod (między innymi z zaawansowanych narzędzi rozwoju osobistego, Extended DISC i inne), tak, aby w porozumieniu z klientem, czy też członkami zespołu, liderem, a także zleceniodawcą osiągnąć jak najszybciej zamierzony rezultat. Wierzę, że w każdym z nas, a także w wielu grupach tkwi duży, często nieodkryty i niedoceniany potencjał, który daje możliwość znacznego zwiększenia skuteczności działania dzięki synergicznemu współdziałaniu jego członków.

Jestem trenerem z wieloletnim stażem. Pracowałem dla bardzo zróżnicowanych grup w wielu branżach. Na sali szkoleniowej najbardziej cenię sobie tworzenie sytuacji pozwalających na dokonywanie samodzielnych odkryć przez uczestników szkoleń, a także pracę z postawami, w tym uczenie skutecznych narzędzi do zmiany nastawienia, oraz ścisłe dopasowanie przebiegu szkolenia do potrzeb konkretnej grupy. Również w mojej pracy szkoleniowej wykorzystuję czasami metody team coachingu.

Oprócz sesji coachingu i team coachingu prowadzę również szkolenia z następujących tematów: kierowanie zespołem, Team building, programowanie neurolingwistyczne, coaching, pobudzanie kreatywności, rozwijanie umiejętności przywódczych, sprzedaż, obsługa klienta, i inne.

Praca coacha daje mi możliwości pełnego i efektywnego wykorzystania mojej wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu uzyskuję bardzo wysoką skuteczność mojej pracy.

W najbliższej przyszłości zespoły będą stanowiły motor do rozwoju i zwiększenia efektywności działania wielu firm i organizacji. Z tego powodu zająłem się pracą z grupami, a przede wszystkim team coachingiem. Uważam, że jeden sprawnie działający zespół, nawet w dużej organizacji jest w stanie z powodzeniem wpłynąć na jej rozwój i sukces rynkowy.buy essay soviet-afghan war